Odkryj roboty koszące do twojego ogrodu. są samodzielne, bezpieczne i bardzo dokładne. Zaoszczędzą Twój czas i da Ci radość z trawnika. Po prostu perfekcyjne automatyczne roboty koszące skoszą Twój trawnik za ciebie. Porównasz i wybierzesz robota najlepszego dla siebie.Sprawdź nasze niespodzianki.
BYDGOSKA18, LEGNICA
Pon-Pn: 08:00 - 16:00

Rodzaje ogrodów

 

Na początku trzeba zadać sobie pytanie.

Czym jest lub będzie dla nas własny ogród?

Podczas projektowania ogrodu trzeba odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Dla wielu osób decyzja budowy domu jest spowodowana myślą , że będą mieli własny ogród.

Dla jednych ogród ma być miejscem wypoczynku, relaksu. Dla innych to miejsce gdzie w lecie można przyjąć gości lub miejsce gdzie dzieci mają się wyszaleć. Jeszcze inni otoczenie domu (ogród) postrzegają jako wizytówkę i demonstrację prestiżu. Dla kolejnej grupy właścicieli założenie ogrodu to uciążliwa konieczność, wynikająca z poczucia presji społecznej: „bo co powiedzą sąsiedzi”.

Uzmysłowienie sobie, jak będziemy spędzać czas we własnym ogrodzie, ułatwi zrobienie projektu ogrodu i dobór jego wyposażenia i roślin:

  • oaza to miejsce zasłonięte przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów szczelnym ogrodzeniem z roślin iglastych lub żywopłotem, ogród wypełniony bujną roślinnością.
  • miejsce do aktywnego wypoczynku wymaga takiego ukształtowania przestrzeni wokół domu, by zależnie od wielkości parceli znalazło się na niej miejsce na trawnik, po którym można biegać, grać w piłkę nożną, urządzenia do zabawy dla maluchów, a dla starszych miejsce aktywności.
  • wizytówka domu to ogród wypielęgnowany widoczny z zewnątrz. Szczególną wagę przywiązuje się tu do aranżacji części przed domem.
  • demonstracja prestiżu to sposób na pochwalenie się zasobnością kieszeni, czyli pokazanie, że właścicieli stać na drogie, modne wyposażenie ogrodu i ekskluzywne rośliny oraz mebli.

Rodzaje ogrodów

Ogród należy planować według własnych upodobań, jego układ najczęściej jest jednak zależny od lokalizacji  wielkości działki. Czynniki te w dużej mierze determinują jego styl i układ. Trzeba planując pamiętać, że od tego jak zaprojektujemy ogród będzie zależało ile będziemy poświęcać czasu na pielęgnację.

Jeżeli nie będziecie chcieli pracować w ogrodzie to będziemy musieli zatrudnić ogrodnika.

Przy projektowaniu trzeba się zastanowić czy nie lepiej wybrać rośliny przy których jest mało pracy.

Według mnie warto było by się zastanowić nad systemami automatyzacji podlewania, oświetlenia i koszenia trawy.