Odkryj roboty koszące do twojego ogrodu. są samodzielne, bezpieczne i bardzo dokładne. Zaoszczędzą Twój czas i da Ci radość z trawnika. Po prostu perfekcyjne automatyczne roboty koszące skoszą Twój trawnik za ciebie. Porównasz i wybierzesz robota najlepszego dla siebie.Sprawdź nasze niespodzianki.
BYDGOSKA18, LEGNICA
Pon-Pn: 08:00 - 16:00
16 Mar 2018

Roboty AL-KO do koszenia trawy

Roboty AL-KO do koszenia trawy:

to idealnie przystrzyżony trawnik. Całkowicie automatyczne do ogrodów, o powierzchni do 2000 m2.

 

##Cicho, pewnie i delikatnie, tak pracuje robot do koszenia trawy Robolinho® .

Dzięki niemu możesz poświęcić się swojej pasji zamiast spędzać czas na wykonywaniu podstawowego zabiegu pielęgnacyjnego trawnika. Specjalnie opracowane przez AL-KO rozwiązanieRead More

16 Mar 2018

Funkcje ROBOTÓW AL-KO

Inteligentna pielęgnacja trawnikaInteligentna pielęgnacja trawnika Dzięki regularnemu przycinaniu trawa jest zawsze w dobrej kondycji. naturalne nawożenie zapewnia technologia podwójnych noży, dzięki której pokos jest od razu rozdrabniany w obudowie kosiarki i rozsiewany na trawnik. w ten sposób nie ma konieczności usuwania skoszonej trawy.
Powrót do bazy po naciśnięciu przycisku Powrót do bazy po naciśnięciu przycisku Przyciskiem „home” można przerwać tryb koszenia w każdej chwili. Po naciśnięciu przycisku robot do koszenia automatycznie wraca do stacji bazowej.
 
 

Read More

15 Mar 2018

trawnik przy użyciu wertykulatora: o czym musisz pamiętać? #STIGA

trawnik przy użyciu wertykulatora: o czym musisz pamiętać? #STIGA

 

Po kilku miesiącach zimy Twój trawnik potrzebuje intensywnej pielęgnacji, dzięki której odzyska dobrą kondycję i estetyczny wygląd. Wertykulacja to idealny sposób na pobudzenie trawy do wzrostu. Dzięki niej gleba zostaje doskonale nawilżona, dotleniona i przygotowana na przyjęcie niezbędnych składników odżywczych.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI WERTYKULACJI TRAWNIKA

Wertykulację trawnika powinieneś umieścić na liście obowiązkowych wiosennych prac ogrodowych. Polega ona na usunięciu z powierzchni trawnika zalegających resztek darni, tj. filcu. Jest to warstwa obumarłych roślin, która uniemożliwia prawidłowe nawilżenie i dotlenienie gleby, a co za tym idzie – utrudnia wzrost nowych pędów trawy. Dodatkowo, filc często stanowi źródło rozwoju grzybów i baterii chorobotwórczych, mogących dotkliwie uszkodzić głębsze warstwy murawy.

Dzięki właściwie przeprowadzonej wertykulacji usuniesz zalegające na trawniku nieczystości i intensywnie odpowietrzysz glebę. Co to dla Ciebie oznacza? Piękny, intensywnie zielony trawnik o bujnej i gęstej trawie.

Ten efekt możesz osiągnąć również pracą własnych mięśni – okupioną bólem krzyża i ramion oraz ogólnym wyczerpaniem. Pewnie nie chciałbyś się tak męczyć? Twoją pracę znacznie ułatwi sprzęt ogrodniczy: wertykulator elektryczny lub spalinowy. Dodatkowymi korzyściami inwestycji w tego typu urządzenia jest m.in.: wysoki komfort użytkowania i maksymalnie szybki czas przeprowadzenia wertykulacji, dzięki czemu dotychczas uciążliwa praca w ogrodzie stanie się niekłamaną przyjemnością.

NAJLEPSZY CZAS NA WERTYKULACJĘ

Najdogodniejszym terminem na wertykulację trawnika jest kwiecień – kiedy jesteś już po pierwszym koszeniu. Wcześniej przeprowadzona wertykulacja może skutkować uszkodzeniem nowych pędów trawy, a co za tym idzie – zahamowaniem jej prawidłowego wzrostu. Pamiętaj, że wertykulację należy wykonywać na lekko wilgotnym i bujnym trawniku; w innym przypadku nie tylko go nie odżywisz, ale dotkliwie uszkodzisz.

O wertykulacji warto pamiętać również jesienią, a dokładniej – w połowie września. W ten sposób nie tylko skutecznie usuniesz z trawnika zalegający po lecie mech, ale i uchronisz trawę przed ekstremalnymi, zimowymi, warunkami atmosferycznymi. Efekty swojej zapobiegliwości zauważysz już podczas roztopów: trawnik będzie zauważalnie w lepszej kondycji niż w przypadku stosowania jednorazowych – sezonowych – zabiegów pielęgnacyjnych.

SPRZĘT IDEALNIE ODPOWIADAJĄCY TWOIM POTRZEBOM

Zanim przystąpisz do wertykulacji, dobrze zastanów się nad doborem sprzętu, który skutecznie odciąży Cię od czasochłonnej i wyczerpującej pracy fizycznej. Narzędzia ogrodnicze takie jak wertykulatory elektryczne i spalinowe doskonale sprawdzą się w pracy zarówno w mniejszych, jak i całkiem dużych ogrodach. Który z nich będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?

W przypadku małej powierzchni trawnika, wybierz wertykulator elektryczny. Przyjazny środowisku, wyróżnia się jednocześnie cichą pracą, dzięki czemu nie zakłóca spokoju innym osobom przebywającym w ogrodzie. Jednak to nie wszystkie jego zalety. Dla przykładu, w modelu STIGA SV 415 Emożesz ustawić preferowaną wysokość cięcia w przedziale od – 13 mm do + 4,5 mm, dzięki czemu uzyskasz najbardziej dla siebie korzystny wygląd trawnika. Z pomocą tego urządzenia jednorazowo oczyścisz 38 cm szerokości trawy – to kilkakrotnie szybciej niż podczas pracy z wertykulatorem ręcznym!

 

Prosty w obsłudze i intuicyjny wertykulator STIGA umożliwi Ci efektywną pracę bez wysiłku fizycznego.

Źródło: www.stiga.pl

 

Jeżeli jednak posiadasz bardzo duży trawnik, lepszą inwestycją będzie wertykulator spalinowy. Brak konieczności podłączenia do prądu znacznie zwiększa zasięg jego pracy, a mocny silnik o pojemności 127 cm³ – zapewnia wydajność i efektywność.

POPRAWNA PRACA Z WERTYKULATOREM

Prawidłowo przeprowadzona wertykulacja poprzedzona jest delikatnym koszeniem; w ten sposób najlepiej przygotujesz trawnik do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Podczas pierwszego przejazdu wertykulatorem, nie ustawiaj zbyt głęboko noży tnących – wystarczy zaledwie 5 mm, aby skutecznie usunąć płytką warstwę filcu z powierzchni trawnika. Głębokość nacięć stopniowo zwiększaj w kolejnych przejazdach do osiągnięcia poziomu 10 mm (lub więcej, w zależności od tego, jaki bardzo bujną trawę chcesz uzyskać w końcowym efekcie wertykulacji).

Po skończonej pracy wertykulatorem dokładnie uprzątnij trawnik z zalegających zanieczyszczeń. Tej dodatkowej pracy nie musisz wykonywać – jeżeli posiadasz wertykulator, np. STIGA SV 213 E wyposażony w kosz o pojemności 40 litrów, który odciąży Cię od ręcznego zbierania pozostałości filcu. Pamiętaj, że odpadki powstałe w wyniku wertykulacji nie nadają się do produkcji kompostu, ponieważ mogą zawierać zarodniki szkodliwych grzybów. Nieopatrzne rozsianie ich na trawniku grozi poważnym uszkodzeniem głębszych warstw gleby i zrujnowaniem kondycji trawy.

Chcąc dodatkowo dotlenić świeżo oczyszczony trawnik, zaraz po wertykulacji wzrusz glebę, a następnie wysiej ją nasionami przeznaczonymi dla regeneracji trawnika lub nawozem organicznym. W przypadku drugiego rozwiązania powinieneś obficie podlać ziemię – tak, aby nawóz rozpuścił się równomiernie na całej powierzchni trawnika. Dzięki temu uzyskasz najbardziej satysfakcjonujące efekty swojej pracy.

ZWIĘKSZ EFEKTY WERTYKULACJI

Pomimo iż trzeba trochę czasu, aby zauważyć pełne efekty wertykulacji, zaraz po jej zakończeniu możesz wyrównać krawędzie trawnika poprzez przycięcie je specjalnym nożem ogrodowym. Dzięki temu prostemu zabiegowi ogród natychmiast odzyska estetyczny wygląd. Zadbaj także o rośliny: pamiętaj, że rabatki najkorzystniej będzie ściółkować korą, np. sosnową, nieustannie cieszącą się dużą popularnością wśród ogrodników.

Wertykulacja to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, o którym powinieneś pamiętać podczas planowania wiosennych prac w ogrodzie. Prawidłowo przeprowadzona, gwarantuje przywrócenie trawnikowi dobrej kondycji po kilku miesiącach zimy. Z pomocą profesjonalnych wertykulatorów STIGA bez najmniejszego wysiłku doskonale nawilżysz, dotlenisz i odżywisz glebę, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się doskonałym wyglądem ogrodu przez całe lato.

07 Mar 2018

9 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze robota koszącego

9 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze robota koszącego

Usiąść wygodnie na leżaku i patrzeć, jak trawnik koszony jest automatycznie: Do niedawna było to tylko marzenie wielu miłośników ogrodnictwa. Wraz z wynalezieniem robota do koszenia stało się ono rzeczywistością. Roboty do koszenia można obecnie kupić w każdym większym markecie budowlanym, czym jednak kierować się w wyborze odpowiedniego modelu?

  • Istotny jest rodzaj akumulatora: Często stosowane są akumulatory litowo-jonowe, które dzięki krótkiemu czasowi ładowania nie mają na rynku poważnej konkurencji. Ich dodatkową zaletą jest niższa masa w porównaniu do akumulatorów innych rodzajów.
  • Kolejna ważna kwestia to poziom hałasu wytwarzanego przez robota. Poziom hałasu przekraczający 75 dbA (decybeli) może na dłuższą metę przeszkadzać. 75 dbA to w przybliżeniu hałas generowany przez pracujący odkurzacz.
  • Ważny jest także dobór modelu robota do wielkości ogrodu – istnieją modele odpowiednie do różnych powierzchni trawnika. Różnią się one przede wszystkim szerokością koszenia oraz pojemnością akumulatora. Im większy akumulator, tym rzadziej robot musi wracać do stacji ładującej.
  • Jeśli obrys trawnika jest jednorodny i nie ma wielu kątów, koszenie jest dla robota znacznie prostsze. Jeżeli ogród ma nieregularny kształt z licznymi załamaniami, należy wybrać robota z możliwością ustawiania wielu punktów początkowych. Wtedy po naładowaniu lub rozpoczęciu nowego etapu koszenia robot pojedzie od razu na nieskoszony fragment trawnika, co nie jest gwarantowane w przypadku ruchu na zasadzie przypadku.  Jeśli trzeba skosić dwie oddzielne powierzchnie, warto wybrać robota z możliwością montażu dwóch stacji ładujących. Dzięki temu na drugi trawnik wystarczy przenieść sam robot.
  • Dla większości robotów koszących kąt nachylenia trawnika do 35% nie stanowi problemu. Jeśli w ogrodzie występują większe stromizny, należy wybrać specjalne urządzenie, które poradzi sobie z ich skoszeniem. Można również odgrodzić te obszary za pomocą kabla ograniczającego.
  • Gdy w ogrodzie występują wąskie ścieżki należy się upewnić, że robot da radę je pokonać. Nie wszystkie urządzenia radzą sobie na bardzo wąskich obszarach.
  • Trzeba także zwrócić uwagę na ogólne rozplanowanie ogrodu. Jeśli znajduje się w nim wiele rabat lub wysp kwiatowych, konieczne będzie ułożenie znacznych długości kabla ograniczającego. Zazwyczaj kabel taki można dokupić przy zakupie robota lub w późniejszym czasie. Robot koszący rozpoznaje obiekty takie jak drzewa, krzewy, a nawet zabawki, dzięki czujnikom zderzenia. Istnieją również roboty, które za pomocą czujników potrafią określić, gdzie kończy się trawnik, i mogą pracować bez ułożonego kabla ograniczającego. Są one jednak zazwyczaj dość drogie.
  • Podobnie jak zwykłe kosiarki, również roboty koszące posiadają różnie rozwiązaną regulację wysokości koszenia. Jeśli konieczna będzie częsta zmiana wysokości koszenia, warto kupić robot z wygodniejszą regulacją elektryczną.
  • Niektóre roboty wyposażone są w funkcję koszenia krawędzi. Można być ona włączana ręcznie, a także programowana w celu regularnego koszenia brzegów trawnika.

Do każdego ogrodu można wybrać odpowiedni robot koszący; uwzględniając powyższe punkty, łatwo określić, jakiego modelu potrzebujemy

Źródło: www.al-ko.com

06 Mar 2018

Przygotowanie robota koszącego

Początek wakacji to doskonała pora na rodzinny wyjazd. Pakowanie walizek, ustalanie szczegółów trasy to czynności, które za chwile pochłoną Cię bez reszty. Zastanawiałeś się kto w tym czasie zadba o Twój trawnik? Poznaj Stiga Autoclip – robota koszącego, z pomocą którego zapomnisz o konieczności koszenia trawy!

Szybka instalacja

Przygotowanie robota koszącego do pracy zajmie Ci mniej więcej tyle czasu, ile pojedyncze skoszenie małego trawnika. Na początku zacznij od umieszczenia stacji dokującej na trawniku w pobliżu gniazda elektrycznego. Następnie rozwiń i przymocuj przewód ograniczający wokół trawnika – wskazując robotowi jego obszar koszenia. Wytyczając obszar koszenia nie zapomnij otoczyć przewodem obiektów, które znajdują się wewnątrz trawnika, nie będących dla robota naturalną przeszkodą jak np. oczka wodne, klomby, krzaki, itp. Na końcu połącz obie końcówki przewodu ze stacją dokującą i zaprogramuj cykl pracy robota. Autoclip jest gotowy do pracy!

Kosiarka idealna do pracy w każdym terenie…

Roboty koszące obsługują maksymalnie do 4 różnych stref koszenia, dzięki czemu mogą pracować na zróżnicowanym terenie. Oznacza to, że Autoclip jest w stanie kosić kilka różnych trawników oddalonych od siebie. Tę funkcję możesz wykorzystać, gdy zechcesz zadbać o ogród zaprzyjaźnionego sąsiada, który być może pozostawi pod Twoją opieką swój dom na czas urlopu.

Decydując się na zakup robota koszącego, zwróć uwagę na kwestię jego możliwości trakcyjnych. Nie zawsze nasz trawnik jest idealnie równy i gładki. Dla Stiga Autoclip to nie problem – dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym nasze roboty są w stanie kosić w miejscach nie dostępnych dla innych urządzeń tego typu jak i dla standardowych kosiarek. Wszystkie modele Autoclip mogą kosić na wzniesieniach nawet do 24˚. Opcjonalnie można wyposażyć koła w specjalne metalowe ostrogi, które oprócz funkcji napowietrzania trawnika zapewnią odpowiednią trakcję kół nawet w trudnych warunkach.

… oraz w dowolnych warunkach

Upalne popołudnie to wprost idealny czas na relaks w ogrodzie. Dobra książka, mrożona herbata i świadomość, że w końcu możesz odpocząć bez wyrzeczeń. Robot koszący zadba o Twój ogród dosłownie w każdych warunkach!

Bezpieczeństwo pracy Autoclipa w upalne dni zapewniają elektroniczne systemy kontrolne, które skutecznie chronią urządzenie przed przegrzaniem. Natomiast w przypadku nagłej zmiany pogody, inteligentne czujniki deszczu zatrzymają pracę urządzenia i skierują je do stacji dokującej, gdzie w trybie „uśpienia” przeczeka ulewę.

Jak przywrócić robota koszącego do pracy po skończonych opadach? Nie musisz odrywać się od ulubionej książki czy fajnego filmu – po ustaniu deszczu i przeschnięciu trawnika robot wznowi pracę automatycznie.

 

Samodzielne, kompaktowe, ciche – za co najbardziej cenisz roboty koszące Autoclip?

Źródło: www.stiga.pl

 

Komfort zdalnej obsługi

Doskonale wiesz, że Autoclip to niezależnie pracujący robot koszący, ale czy wiesz, że możesz nim kierować za pośrednictwem aplikacji mobilnej? To rozwiązanie daje Ci możliwość zdalnej kontroli nad pracą robota przy pomocy telefonu komórkowego.

Zastosowanie modułu SMS-GPRS daje Ci również możliwość nadzorowania skuteczności robota koszącego. Każdorazowo, po wykoszeniu zaplanowanej powierzchni trawnika, Autoclip wyśle na Twój telefon wiadomość z raportem podsumowującym swoją pracę. SMS zostanie wysłany do Ciebie również w przypadku nieprzewidzianych zakłóceń w pracy urządzenia, np. zaniku napięcia zasilania, pogorszenia warunków pogodowych, etc.

Robot koszący to doskonała alternatywa dla standardowych kosiarek ręcznych. Niewielkie, ciche i zwinne są w stanie jednorazowo wykosić nie jeden, ale kilka trawników o zróżnicowanej powierzchni. W przeciwieństwie od tradycyjnych kosiarek, Autoclip wyróżnia się w pełni samodzielną pracą oraz szeregiem zaawansowanych funkcji, które nie tylko podnoszą jakość koszenia, ale i dbają o piękny wygląd trawnika.

 

10 Lut 2018

Kosiarka tradycyjna czy robot koszący – dlaczego powinieneś zastanowić się nad wyborem?

Zakup kosiarki to inwestycja na długie lata. Prawdopodobnie Twoim pierwszym wyborem jest kosiarka tradycyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę roboty koszące. Pomimo niewielkich gabarytów w niczym nie ustępują tradycyjnym kosiarką a nawet znacznie przewyższają ich możliwości.

Sprawdź 4 powody, dla których warto bliżej poznać kosiarki automatyczne!

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po włączeniu robota koszącego pozostawił go samemu sobie. I to dosłownie! Tego typu urządzenia standardowo wyposażone są w inteligentne czujniki rozpoznawania obiektów, dzięki którym samodzielnie omijają przeszkody np. drzewa, rozłożyste krzewy, meble ogrodowe a nawet dziecięce zabawki. Warunkiem poprawnego zadziałania czujników jest wysokość napotykanych przedmiotów – muszą mierzyć co najmniej 10 cm. Co dzieje się w sytuacji, gdy są mniejsze?

Jeżeli nóż kosiarki zahaczy o niewielki kamień, urządzenie samoczynnie wyłączy się. Wszystko, co musisz wtedy zrobić to sprawdzić, czy nóż tnący nie został uszkodzony i jeżeli wszystko jest w porządku – możesz na nowo uruchomić kosiarkę. Jak niewiele trzeba, aby cieszyć się pięknym trawnikiem, prawda?

Kolejną przewagą kosiarki automatycznej jest cichy tryb pracy. Intensywny hałas, który generowany jest przy obsłudze kosiarki manualnej najczęściej zakłóca wypoczynek domowników i sąsiadów, którzy po całodziennej pracy w biurach chcą wypocząć na świeżym powietrzu. Ten problem znika wraz z inwestycją w Autoclip, który podczas pracy, generuje znacznie mniej hałasu aby przeszkadzać w upragnionym odpoczynku.

Jednak nie tylko dorośli lubią spędzać wolny czas w ogrodzie. To przecież najlepszy plac zabaw! Dziecięce beztroskie psoty kończą się w momencie, w którym zaczynasz hałaśliwą pracę z kosiarką. Tę sytuację można zaakceptować, jeżeli koszenie przeprowadzasz standardowo, czyli raz w tygodniu. Jeżeli jednak wykonujesz je co 2-3 dni… – prawdopodobne Twoje starania o zadbany trawnik nie są doceniane przez najmłodszych. W tym wypadku, aby w równym stopniu zadbać o komfort domowników i estetyczny ogród musiałbyś kosić trawę z samego rana, ewentualnie w nocy. Cóż, dlaczego nie?

Niestandardowe godziny koszenia to unikalna cecha robotów koszących. Pracują tak jak je zaprogramujesz – np. wyłącznie o wczesnych porannych godzinach czy po zmroku, a więc zawsze wtedy, gdy dzieci nie są pochłonięte zabawą w ogrodzie.

Skuteczność tego rozwiązania zauważysz również wtedy, gdy często harcują w nim domowe zwierzaki. Warto stopniowo przyzwyczajać je do nowego urządzenia. Samodzielnie poruszający się robot koszący na pewno zaintryguje zwierzęta, ale ze względu na bardzo cichą pracę i niewielki rozmiar nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. To zwiększa szansę na to, że Autoclip zostanie zaakceptowany przez czworonożnych lokatorów ogrodu w dużo krótszym czasie niż głośno pracująca kosiarka tradycyjna.

 

Autoclip 328 S to bestseller wśród robotów koszących. Czy Ty też go wybierzesz?

Źródło: www.stiga.pl

 

Ile razy z powodu deszczu przekładałeś plany wykoszenia trawnika? Jednorazowe opady nie zamienią jednak trawnika w łąkę, ale kilkudniowe oberwanie chmury to kłopotliwa sprawa. Mimo to możesz sprytnie z niej wybrnąć! Zastanawiając się nad wyborem kosiarki, pomyśl czy nie warto zainwestować w tę, której bezpieczne działanie i komfortowa obsługa nie są uzależnione od pogody. Nie wydaje Ci się, że zależy od niej wystarczająco dużo prac ogrodowych? Przekopywanie i nawożenie działki, wysiew upraw, przycinanie krzewów, wertykulacja trawy, pielęgnacja roślin… koszenie, na szczęście, już nie!

Wszystko dzięki robotowi koszącemu, który tak samo skutecznie pracuje w słoneczne, jak i deszczowe dni; to małe urządzenie sprawi, że zachmurzone niebo przestanie być problemem. Podczas trwających opadów zamiast irytować się zrujnowanymi planami koszenia trawnika, z przyjemnością spojrzysz od czasu do czasu za okno, by poobserwować jak Autoclip samodzielnie radzi sobie z jego przystrzyżeniem.

Czy to już wszystko, co potrafi kosiarka automatyczna? Nic bardziej mylnego!

To oczywiste, że w czasie wyczerpującego upału i dotkliwego zimna praca na świeżym powietrzu jest po prostu niemożliwa. Właśnie dlatego warto mieć sprzęt, który wykona ją w całości za Ciebie.

Dla robota koszącego temperatura nie jest żadnym wyzwaniem. To urządzenie doskonale funkcjonuje w czasie letnich upałów. Jest to możliwe dzięki systemowi kontroli temperatury dzięki czemu urządzenie nie ma prawa się przegrzać nawet podczas bardzo intensywnej pracy.

Roboty koszące to najbardziej ekologiczne urządzenia do pracy w ogrodzie. Zasilane wydajnym akumulatorem są w stanie pracować nieustannie nawet do 12 godzin bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.

Praca z kosiarką tradycyjną przysparza znacznie więcej problemów. Jeżeli nie sprawdziłeś zawczasu poziomu paliwa, prawdopodobnie skończy się ono właśnie wtedy, gdy wykosisz już większość ogrodu i do końca pracy pozostanie Ci niewielki fragment trawnika. W takim wypadku na pewno jej nie przerwiesz. Musisz zatem wjechać kosiarką do garażu, okręcić wlew paliwa i ostrożnie przelać je z kanistra do baku maszyny. To prosta aczkolwiek niezwykle irytująca czynność.

Czy nie wolałbyś być szczęśliwym posiadaczem urządzenia, które nie tylko samodzielnie kosi trawę, ale i ładuje akumulator, przywracając go do pracy? Co ważne – pracy w pełni przyjaznej dla środowiska naturalnego, czego nie można powiedzieć o kosiarkach spalinowych, które podczas pracy wydzielają dużą ilość zanieczyszczeń.

Zamiast poświęcać wolne popołudnie na koszenie trawy, możesz urządzić pierwszego w tym roku grilla dla rodziny i przyjaciół! To świetna okazja również do tego, abyś zaczął doceniać efekty swojego zaangażowania w pielęgnację ogrodu. Dzięki kosiarkom ogrodowym Autoclip możesz wykreślić ze swojego ogrodowego kalendarza obowiązek koszenia trawy a zaoszczędzone godziny poświęcić na prawdziwy relaks.

Roboty koszące to urządzenia, dzięki którym szybko zapomnisz o konieczności wykoszenia trawnika. Wydajne, o niewielkich gabarytach i cichym trybie pracy idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie użycie hałaśliwej kosiarki tradycyjnej powoduje niechciane problemy, a także zawsze wtedy, gdy jej użycie okazuje się niemożliwe. 

20 Paź 2015

Liście powinny zostać rozdrobnione przed użyciem jako mulcz

I would like to grow some “barometer plants” to use as an early warning system for my garden. What plants are first to respond to frost, first to bolt and first to wilt? Is this a waste of time? It’s not a waste of time, but I’m not sure you’d have to invest in any particular variety. I would use half-hardy annuals that are sensitive to frost, such as cosmos lobelia

Read More

16 Paź 2015

10 pomysłów na linie własności krajobrazu

What is it that you’re hoping to accomplish in landscaping your property line? Once you answer that over-arching question, many of the details will fall into place (with a little aid from the ideas I present here). As you’ll see from reading the information below, deciding on how to landscape a boundary largely comes down to sifting through your various options.

Read More