Odkryj roboty koszące do twojego ogrodu. są samodzielne, bezpieczne i bardzo dokładne. Zaoszczędzą Twój czas i da Ci radość z trawnika. Po prostu perfekcyjne automatyczne roboty koszące skoszą Twój trawnik za ciebie. Porównasz i wybierzesz robota najlepszego dla siebie.Sprawdź nasze niespodzianki.
BYDGOSKA18, LEGNICA
Pon-Pn: 08:00 - 16:00
06 Mar 2018

Przygotowanie robota koszącego

Początek wakacji to doskonała pora na rodzinny wyjazd. Pakowanie walizek, ustalanie szczegółów trasy to czynności, które za chwile pochłoną Cię bez reszty. Zastanawiałeś się kto w tym czasie zadba o Twój trawnik? Poznaj Stiga Autoclip – robota koszącego, z pomocą którego zapomnisz o konieczności koszenia trawy!

Szybka instalacja

Przygotowanie robota koszącego do pracy zajmie Ci mniej więcej tyle czasu, ile pojedyncze skoszenie małego trawnika. Na początku zacznij od umieszczenia stacji dokującej na trawniku w pobliżu gniazda elektrycznego. Następnie rozwiń i przymocuj przewód ograniczający wokół trawnika – wskazując robotowi jego obszar koszenia. Wytyczając obszar koszenia nie zapomnij otoczyć przewodem obiektów, które znajdują się wewnątrz trawnika, nie będących dla robota naturalną przeszkodą jak np. oczka wodne, klomby, krzaki, itp. Na końcu połącz obie końcówki przewodu ze stacją dokującą i zaprogramuj cykl pracy robota. Autoclip jest gotowy do pracy!

Kosiarka idealna do pracy w każdym terenie…

Roboty koszące obsługują maksymalnie do 4 różnych stref koszenia, dzięki czemu mogą pracować na zróżnicowanym terenie. Oznacza to, że Autoclip jest w stanie kosić kilka różnych trawników oddalonych od siebie. Tę funkcję możesz wykorzystać, gdy zechcesz zadbać o ogród zaprzyjaźnionego sąsiada, który być może pozostawi pod Twoją opieką swój dom na czas urlopu.

Decydując się na zakup robota koszącego, zwróć uwagę na kwestię jego możliwości trakcyjnych. Nie zawsze nasz trawnik jest idealnie równy i gładki. Dla Stiga Autoclip to nie problem – dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym nasze roboty są w stanie kosić w miejscach nie dostępnych dla innych urządzeń tego typu jak i dla standardowych kosiarek. Wszystkie modele Autoclip mogą kosić na wzniesieniach nawet do 24˚. Opcjonalnie można wyposażyć koła w specjalne metalowe ostrogi, które oprócz funkcji napowietrzania trawnika zapewnią odpowiednią trakcję kół nawet w trudnych warunkach.

… oraz w dowolnych warunkach

Upalne popołudnie to wprost idealny czas na relaks w ogrodzie. Dobra książka, mrożona herbata i świadomość, że w końcu możesz odpocząć bez wyrzeczeń. Robot koszący zadba o Twój ogród dosłownie w każdych warunkach!

Bezpieczeństwo pracy Autoclipa w upalne dni zapewniają elektroniczne systemy kontrolne, które skutecznie chronią urządzenie przed przegrzaniem. Natomiast w przypadku nagłej zmiany pogody, inteligentne czujniki deszczu zatrzymają pracę urządzenia i skierują je do stacji dokującej, gdzie w trybie „uśpienia” przeczeka ulewę.

Jak przywrócić robota koszącego do pracy po skończonych opadach? Nie musisz odrywać się od ulubionej książki czy fajnego filmu – po ustaniu deszczu i przeschnięciu trawnika robot wznowi pracę automatycznie.

 

Samodzielne, kompaktowe, ciche – za co najbardziej cenisz roboty koszące Autoclip?

Źródło: www.stiga.pl

 

Komfort zdalnej obsługi

Doskonale wiesz, że Autoclip to niezależnie pracujący robot koszący, ale czy wiesz, że możesz nim kierować za pośrednictwem aplikacji mobilnej? To rozwiązanie daje Ci możliwość zdalnej kontroli nad pracą robota przy pomocy telefonu komórkowego.

Zastosowanie modułu SMS-GPRS daje Ci również możliwość nadzorowania skuteczności robota koszącego. Każdorazowo, po wykoszeniu zaplanowanej powierzchni trawnika, Autoclip wyśle na Twój telefon wiadomość z raportem podsumowującym swoją pracę. SMS zostanie wysłany do Ciebie również w przypadku nieprzewidzianych zakłóceń w pracy urządzenia, np. zaniku napięcia zasilania, pogorszenia warunków pogodowych, etc.

Robot koszący to doskonała alternatywa dla standardowych kosiarek ręcznych. Niewielkie, ciche i zwinne są w stanie jednorazowo wykosić nie jeden, ale kilka trawników o zróżnicowanej powierzchni. W przeciwieństwie od tradycyjnych kosiarek, Autoclip wyróżnia się w pełni samodzielną pracą oraz szeregiem zaawansowanych funkcji, które nie tylko podnoszą jakość koszenia, ale i dbają o piękny wygląd trawnika.

 

10 Lut 2018

Kosiarka tradycyjna czy robot koszący – dlaczego powinieneś zastanowić się nad wyborem?

Zakup kosiarki to inwestycja na długie lata. Prawdopodobnie Twoim pierwszym wyborem jest kosiarka tradycyjna. Warto jednak wziąć pod uwagę roboty koszące. Pomimo niewielkich gabarytów w niczym nie ustępują tradycyjnym kosiarką a nawet znacznie przewyższają ich możliwości.

Sprawdź 4 powody, dla których warto bliżej poznać kosiarki automatyczne!

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś po włączeniu robota koszącego pozostawił go samemu sobie. I to dosłownie! Tego typu urządzenia standardowo wyposażone są w inteligentne czujniki rozpoznawania obiektów, dzięki którym samodzielnie omijają przeszkody np. drzewa, rozłożyste krzewy, meble ogrodowe a nawet dziecięce zabawki. Warunkiem poprawnego zadziałania czujników jest wysokość napotykanych przedmiotów – muszą mierzyć co najmniej 10 cm. Co dzieje się w sytuacji, gdy są mniejsze?

Jeżeli nóż kosiarki zahaczy o niewielki kamień, urządzenie samoczynnie wyłączy się. Wszystko, co musisz wtedy zrobić to sprawdzić, czy nóż tnący nie został uszkodzony i jeżeli wszystko jest w porządku – możesz na nowo uruchomić kosiarkę. Jak niewiele trzeba, aby cieszyć się pięknym trawnikiem, prawda?

Kolejną przewagą kosiarki automatycznej jest cichy tryb pracy. Intensywny hałas, który generowany jest przy obsłudze kosiarki manualnej najczęściej zakłóca wypoczynek domowników i sąsiadów, którzy po całodziennej pracy w biurach chcą wypocząć na świeżym powietrzu. Ten problem znika wraz z inwestycją w Autoclip, który podczas pracy, generuje znacznie mniej hałasu aby przeszkadzać w upragnionym odpoczynku.

Jednak nie tylko dorośli lubią spędzać wolny czas w ogrodzie. To przecież najlepszy plac zabaw! Dziecięce beztroskie psoty kończą się w momencie, w którym zaczynasz hałaśliwą pracę z kosiarką. Tę sytuację można zaakceptować, jeżeli koszenie przeprowadzasz standardowo, czyli raz w tygodniu. Jeżeli jednak wykonujesz je co 2-3 dni… – prawdopodobne Twoje starania o zadbany trawnik nie są doceniane przez najmłodszych. W tym wypadku, aby w równym stopniu zadbać o komfort domowników i estetyczny ogród musiałbyś kosić trawę z samego rana, ewentualnie w nocy. Cóż, dlaczego nie?

Niestandardowe godziny koszenia to unikalna cecha robotów koszących. Pracują tak jak je zaprogramujesz – np. wyłącznie o wczesnych porannych godzinach czy po zmroku, a więc zawsze wtedy, gdy dzieci nie są pochłonięte zabawą w ogrodzie.

Skuteczność tego rozwiązania zauważysz również wtedy, gdy często harcują w nim domowe zwierzaki. Warto stopniowo przyzwyczajać je do nowego urządzenia. Samodzielnie poruszający się robot koszący na pewno zaintryguje zwierzęta, ale ze względu na bardzo cichą pracę i niewielki rozmiar nie będzie stanowił dla nich zagrożenia. To zwiększa szansę na to, że Autoclip zostanie zaakceptowany przez czworonożnych lokatorów ogrodu w dużo krótszym czasie niż głośno pracująca kosiarka tradycyjna.

 

Źródło: www.stiga.pl

 

Ile razy z powodu deszczu przekładałeś plany wykoszenia trawnika? Jednorazowe opady nie zamienią jednak trawnika w łąkę, ale kilkudniowe oberwanie chmury to kłopotliwa sprawa. Mimo to możesz sprytnie z niej wybrnąć! Zastanawiając się nad wyborem kosiarki, pomyśl czy nie warto zainwestować w tę, której bezpieczne działanie i komfortowa obsługa nie są uzależnione od pogody. Nie wydaje Ci się, że zależy od niej wystarczająco dużo prac ogrodowych? Przekopywanie i nawożenie działki, wysiew upraw, przycinanie krzewów, wertykulacja trawy, pielęgnacja roślin… koszenie, na szczęście, już nie!

Wszystko dzięki robotowi koszącemu, który tak samo skutecznie pracuje w słoneczne, jak i deszczowe dni; to małe urządzenie sprawi, że zachmurzone niebo przestanie być problemem. Podczas trwających opadów zamiast irytować się zrujnowanymi planami koszenia trawnika, z przyjemnością spojrzysz od czasu do czasu za okno, by poobserwować jak Autoclip samodzielnie radzi sobie z jego przystrzyżeniem.

Czy to już wszystko, co potrafi kosiarka automatyczna? Nic bardziej mylnego!

To oczywiste, że w czasie wyczerpującego upału i dotkliwego zimna praca na świeżym powietrzu jest po prostu niemożliwa. Właśnie dlatego warto mieć sprzęt, który wykona ją w całości za Ciebie.

Dla robota koszącego temperatura nie jest żadnym wyzwaniem. To urządzenie doskonale funkcjonuje w czasie letnich upałów. Jest to możliwe dzięki systemowi kontroli temperatury dzięki czemu urządzenie nie ma prawa się przegrzać nawet podczas bardzo intensywnej pracy.

Roboty koszące to najbardziej ekologiczne urządzenia do pracy w ogrodzie. Zasilane wydajnym akumulatorem są w stanie pracować nieustannie nawet do 12 godzin bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.

Praca z kosiarką tradycyjną przysparza znacznie więcej problemów. Jeżeli nie sprawdziłeś zawczasu poziomu paliwa, prawdopodobnie skończy się ono właśnie wtedy, gdy wykosisz już większość ogrodu i do końca pracy pozostanie Ci niewielki fragment trawnika. W takim wypadku na pewno jej nie przerwiesz. Musisz zatem wjechać kosiarką do garażu, okręcić wlew paliwa i ostrożnie przelać je z kanistra do baku maszyny. To prosta aczkolwiek niezwykle irytująca czynność.

Czy nie wolałbyś być szczęśliwym posiadaczem urządzenia, które nie tylko samodzielnie kosi trawę, ale i ładuje akumulator, przywracając go do pracy? Co ważne – pracy w pełni przyjaznej dla środowiska naturalnego, czego nie można powiedzieć o kosiarkach spalinowych, które podczas pracy wydzielają dużą ilość zanieczyszczeń.

Zamiast poświęcać wolne popołudnie na koszenie trawy, możesz urządzić pierwszego w tym roku grilla dla rodziny i przyjaciół! To świetna okazja również do tego, abyś zaczął doceniać efekty swojego zaangażowania w pielęgnację ogrodu. Dzięki kosiarkom ogrodowym Autoclip możesz wykreślić ze swojego ogrodowego kalendarza obowiązek koszenia trawy a zaoszczędzone godziny poświęcić na prawdziwy relaks.

Roboty koszące to urządzenia, dzięki którym szybko zapomnisz o konieczności wykoszenia trawnika. Wydajne, o niewielkich gabarytach i cichym trybie pracy idealnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie użycie hałaśliwej kosiarki tradycyjnej powoduje niechciane problemy, a także zawsze wtedy, gdy jej użycie okazuje się niemożliwe.